top of page

 Advertorial

האמת על הכנסים של TED: מהי הדרך הקצרה לשתף את העולם בסיפור או במסר שלך, ולהשפיע על החיים של אלפי אנשים

המרצה הבינלאומי גיל פרץ חושף סידרה של מיתוסים והנחות שגויות לגבי ההזדמנות לזכות ברגעי תהילה על הבמה העולמית ובחשיפה ברשתות החברתיות. בשורה התחתונה: כל אחד יכול לעשות זאת, אפילו עם "אנגלית של ישראלים" ובלי ניסיון קודם בדיבור בפני קהל.

הופעה על במה כמו TED היא כלי שיווקי ומיתוגי אדיר, ששינתה את החיים של אלפי דוברים מכל העולם. מומלץ במיוחד לבעלי עסקים, ייזמים, סופרים, מנהלים, יועצים, ולכל מי שמרגיש שיש לו סיפור חיים או רעיון בעל ערך.  כעת תורך.

I'M AN ORIGINAL CATCHPHRASE

I’m a paragraph. Double click here or click Edit Text to add some text of your own or to change the font. This is the place for you to tell your site visitors a little bit about you and your services.

Untitled
גיל פרץ: "זה מרגש לראות איך אנשים שחששו להופיע, משנים את החיים של אחרים בזכות המסר או הסיפור שלהם"

 

אם צפית אפילו בווידיאו אחד של הרצאה שהוקלטה בכנס TED, בוודאי גם לך עברה ההרגשה: "הלוואי שגם אני הייתי יכול לגעת באלפי אנשים עם המסר שלי". אז מתברר, שחלון ההזדמנות גדול הרבה יותר ממה שחושבים. אפילו אם אין לך ניסיון בעמידה מול קהל, זה אפשרי.

יותר מכך, דוברים רבים שזכו בשנים האחרונות בתהילה עולמית של טד, חששו במשך שנים מדיבור בפני קהל, או מלאבד שליטה על הבמה כשהם מול אנשים. הפחד הבלתי רציונלי שיתק אותם, ומנע מהם לצאת לעולם עם הכישרון האמיתי שלהם, ועם הרעיון או הסיפור האישי שתמיד חלמו לשתף אחרים.

הכל השתנה כמובן כשגילו את העוצמה בלשתף את העולם, להשפיע על החיים של אחרים, ושל עצמם כמובן. 15 דקות של תהילה, זה כל מה שצריך. וזה אפשרי.

הנה כמה עובדות שכדאי לדעת על הכנסים הללו, ועל ההזדמנות שיש לכל אחד מאיתנו.

בשנים האחרונות, כנס TED העולמי מתקיים אחת לשנה בקנדה. מספר המרצים בו קטן, ורובם אינם מגישים מועמדות להרצות אלא מוזמנים על ידי המארגנים. אז איפה ההזדמנות שלך?

לא רבים יודעים, שבכל שנה נערכים גם בין 2000-4000 כנסים בפורמט דומה, שנקרא TEDx, בכ-160 מדינות. הכנסים הללו, מאורגנים באופן מקומי ברישיון של TED העולמית. במלים פשוטות, היום, מחר, ובכל יום בשנה הקרובה, מתקיימים בממוצע כ-10 אירועים כאלה. דמיינו, איך הופעה אחת שלכם היתה יכולה לשנות את החיים שלכם, של בני המשפחה שלכם שהיו צופים בכם באולם. והכי חשוב - איך הייתם יכולים להשפיע על אלפים בארץ ובעולם?

גיל פרץ, שמאחוריו קריירה של יותר מ-3500 הרצאות וסדנאות בארץ ובעולם בפני קהלים מהחברות המובילות סיפר באירוע שערך לפני כשנה בתל-אביב: "רבים מהכנסים האלה מחפשים מרצים שיש להם "רעיונות ששווים הפצה בעולם". מארגני הכנסים מחפשים לא רק דוברים מהמדינה או העיר שהכנס מאורגן. להיפך, טד מאמינים בשיוויון עולמי ובגיוון, ויש יתרון להיות שונה לפעמים".

במלים פשוטות, גם את או אתה יכולים להרצות בהם. בישראל נערכו בעשור האחרון עשרות כנסים כאלה בישובים כמו ירושלים, יפו, תל-אביב, חולון, באר שבע, רעננה, רמת-גן, אילת ועוד.

גם בשנה הקרובה יערכו כנסים בפורמט של TEDx במספר ישובים, ביניהם: תל-אביב, מודיעין ובסביון, בו יערך ב-2 בינואר 2020, הכנס הראשון של TEDx בישראל לשנת 2020. 

אולי יעניין אותך גם:

הדרכה קצרה בחינם: 7 שגיאות קטלניות של מרצים, שכדאי לך להימנע מהן

 

 

כעת, ננפץ מספר מיתוסים ואמונות שגויות לגבי הכנסים הללו, כדי שתבינו איזו הזדמנות נהדרת יש לכם פה, במיוחד אם אתם רוצים לפתח ולחזק את המותג האישי שלכם או של העסק שלכם.

אמונה שגויה מס' 1: רק מרצים מנוסים ומקצוענים מתקבלים להרצות ב-TED

זו אחת האמונות השגויות ביותר. בפועל, חלק גדול מהמרצים בכנסי TEDx מגיעים אליהם, כשהם אלמונים.  עד שהם מרצים שם כמובן. במקרים רבים, אין להם שום ניסיון מקצועי קודם בעמידה על במה.

איך זה יתכן? האירועים הללו נועדו לתת במה לאנשים שיש להם "רעיון ששווה הפצה" גם אם הם אינם מקצוענים. מה שחשוב יותר הוא הרעיון, הנתינה לעולם. הערך שכל דובר מוסיף באמצעות סיפור אישי, מחקר, ניסיון בתחום מסוים, או תובנה שפותחת לאנשים צוהר אל משהו שלא היו יודעים עליו, לולא ההרצאה הזו.

 

מה זה אומר? אם יש לך חלום להרצות בטד, יש דרכים לממש אותו, ואין מה לחשוש מחוסר הניסיון.

אם ההצעה שלך להרצות תתקבל, מארגני הכנס מציעים עזרה והדרכה בהיקף מסוים, איך לעמוד על הבמה ולהעביר את המסר שלך.

המארגנים רוצים שתעלה אותנטי, עם המסר שלך, עם הסיפור שלך, עם התובנה שלך - שעשויים להשפיע לטובה על אנשים בעולם.

ברוב המקרים, ההדרכה שתקבל היא רק חלק ממה שמומלץ לעשות כדי להבריק ולדבר בעוצמה על הבמה, אבל מה שחשוב לדעת הוא שכל אדם עם רעיון נכון עשוי להתקבל להרצות בכנס TEDX.

I'M AN ORIGINAL CATCHPHRASE

Untitled
נילי פרץ: מומחית למיינדסט של ביצועי-על, ומרצה בכנס TEDx. לצפיה בהרצאה שלה הקליקו על התמונה!

 

אמונה שגויה מס' 2: אני לא יכול להרצות ב-TED, כי אין לי רעיון "גדול"

 

אנשים כנראה צודקים כשאומרים שאין להם רעיון גדול. אולם המילה החסרה במשפט היא "כרגע".

כרגע, אין לך רעיון גדול. אין לך משהו שיגרום ל-WOW. כרגע, אין לך מסר חדשני, מפתיע ומרגש.

אולם חשוב לדעת, שמרבית הדוברים שהופיעו בטד לא התעוררו עם הרעיון המיוחד ביום אחד.

המחקר מראה כי רוב ההרצאות הן תוצאה של תהליך פיתוח מדויק של רעיון, ותכנון הדרך האפקטיבית להעברת המסר לקהל.

המרצה הבינלאומי גיל פרץ שיתף: "במהלך הקריירה שלי כמרצה מקצועי בעולם הרציתי עד היום יותר מ-3400 פעמים בפני קהלים שבאו מעשרות מדינות. ואני יכול לגלות לך סוד: היו מקרים שבהם רק לאחר שהרציתי הרצאה על נושא מסוים 10 פעמים (עם שינויים ושיפורים קטנים שביצעתי לאחר כל הרצאה כתוצאה מהמשוב) -- רק אז דייקתי את הרעיון הגדול של ההרצאה!"

"זהו תהליך מהנה שדורש זמן. ולכן, הזמן הנכון ביותר להתחיל לעבוד על פיתוח ההרצאה שלך לכנס TED או לכל מקום אחר הוא כבר היום.

התהליך עוזר לך למצוא במדויק את המסר שלך, וכשיש לך מסר מדויק, קל יותר "למכור אותו" ולהגיש הצעה אטרקטיבית לאחד הכנסים בארה"ב, הולנד, ברזיל, ספרד, אוסטרליה, או ישראל כמובן."

אמונה שגויה מס' 3: אני לא דובר אנגלית ברמה מספיק גבוהה, ולכן לא יקבלו אותי

 

אין לך אנגלית ברמת שפת אם?

קיבלת 8 ב"בגרות" באנגלית, וגם זה לאחר מאמץ רב?

אין שום קשר בין העובדה הזו לבין האפשרות שלך להתקבל להרצות בכנסים המרתקים הללו.

בכל שנה נערכים מאות כנסים במדינות, שרוב הדוברים בהן אינם דוברי אנגלית מלידה.

כמוך וכמוני.

דמיין לעצמך, איזו חוויה אישית תהיה כשתעלה על אחת הבמות שם. חלומות נועדו להגשים, והופעה על במה כזו יכולה להשפיע על החיים שלך, על החיים של בני המשפחה שלך, על העסקים שלך, וכמובן על החיים של אלפים רבים בעולם.

 

המשפט "אני חושב שלא יקבלו אותי בגלל האנגלית שלי" הוא אמונה מגבילה, שיוצרת מחסום פסיכולוגי. יש מרצים רבים בכנסים של TED שאנגלית אינה שפת האם שלהם.

ואם תגיש הצעה לכנס במדינות כמו סין, ספרד או צרפת, יש סיכוי שתהיה בין הדוברים עם ההיגוי הכי ברור באנגלית!

 

בשורה התחתונה - השפה אינה מחסום אמיתי משום שבכל הרצאה שנבחרת ל-TEDx, המארגנים מחפשים בעיקר את הרעיון. רעיון ששווה הפצה בעולם. הם לא מחפשים אנשים עם אנגלית "ברמה של אוקספורד".

 

יותר מכך, להבדיל מפרזנטציות והרצאות עיסקיות ארוכות, רוב המרצים בכנסים של TED לומדים את ההרצאה שלהם בעל-פה, או כמעט בעל-פה.

זו מיומנות מיוחדת להרצות מבלי שזה ישמע "קר" ואוטומטי, וגיל ונילי פרץ מלמדים אותה בסמינרים שלהם להכשרת מרצים ובתוכניות ההדרכה הדיגיטליות שלהם, אולם כרגע, בואו נראה את היתרון שיש בכך.

בתהליך ההכנה שלך ל-TED, יהיה לך מספיק זמן לעבוד על שיפור האנגלית, ההגייה, הניסוח, בחירת מלים קלות יותר להיגוי, וכמובן זכירת ההרצאה.

אולי מעניין אותך לקבל בחינם: איך להימנע מ-7 השגיאות הקטלניות של מרצים, אפילו מנוסים ביותר?

וזה מוביל אותנו לדבר הבא:

I'M AN ORIGINAL CATCHPHRASE

I’m a paragraph. Double click here or click Edit Text to add some text of your own or to change the font. This is the place for you to tell your site visitors a little bit about you and your services.

frame-002842.jpg
גיל ונילי פרץ, על הבמה יחדיו בסמינרים והרצאות, בארץ ובעולם
אמונה שגויה מס' 4: אני לא מסוגל לזכור בעל-פה הרצאה שלמה

נכון, זה לא קורה בלי שתשקיע עבודה בלמידת ההרצאה בעל-פה. אבל, בוא נצמצם את האתגר למימד קל יותר לביצוע.

ההרצאה שלך בכנס כזה יכולה להיות קצרה.

בעבר, קבעו ב-TED שמשך כל הרצאה יהיה עד 18 דקות.

אבל בפועל, מארגני כנסים מעדיפים הרצאות קצרות יותר, כי זה מאפשר להם לשבץ יותר הרצאות, ולתת לקהל שמשתתף באירוע, גיוון גדול יותר של רעיונות.

יש מרצים שהירצו פחות מ-10 דקות, ואפילו רק 3 או 4 דקות. חלק מההרצאות הללו הפכו לנצפות ביותר, עם מיליוני צפיות!

לפעמים וידיאו קצר הוא טוב יותר, מבחינת הוויראליות ברשת החברתית.

תדמיינו מה יכולות לעשות 5 דקות כאלה לקריירה שלכם, ולהרגשת הסיפוק האישי.

אמונה שגויה מס' 5: מה כבר אני יכול לחדש? אין לי סיכוי!

 

זו עוד תפיסה מוטעית ואמונה מגבילה, שמונעת מאנשים רבים לפרוץ לעולם עם הרעיונות שלהם. אפשר לבוא אל כל רעיון עתיק עם נקודת מבט חדשה, או עם סיפור חיים שונה. הסיפור האישי שלך הוא רק שלך, ויש מיליונים רבים שצמאים לשמוע עוד ועוד סיפורים מרגשים. לפעמים דוגמא יצירתית אחת בהרצאה קצרה תהפוך מסר "שחוק" לרעיון שכולם ידברו עליו.

זה כמו סרטים. יש מספר סוגים, ובכל שנה יוצאים מאות סרטים מאותו הסוג, כמו למשל סרטי מתח. או סרטים על מערכות יחסים. ובכל זאת, אנחנו אוהבים לראות אותם, כי לכל סרט יש את היחודיות שלו.

מחקרים הראו שלעתים אנחנו לא מעריכים מספיק את עצמנו ואת הרעיונות שלנו, כי הם נראים לנו פשוטים וברורים.

וזה הדבר הנפלא בלעלות על במה כמו TED, ולמעשה על כל במה, פיסית או וירטואלית:

אנחנו יכולים להשפיע בעוצמה על החיים של רבים אחרים. אנחנו יכולים לתת מתנה לאחרים, לתת להם אור או תקוה. לגעת בהם, ולהשפיע.

על משקל המשפט היהודי "כל המציל נפש אחת, כאילו הציל עולם ומלואו", גם אם רק אדם אחד צפה ברעיון שלך והושפע לטובה, זה היה מעשה נפלא, נכון?

הצעד הבא שלך:

רוצה לקבל בעתיד עדכונים על פתיחת הרשמה להגשת מועמדות להרצות בכנסים מומלצים של TEDX בעולם או בכנסים אחרים?

גיל ונילי פרץ שולחים את העדכונים באופן שוטף לרשימת המתעניינים.

כל מי שנרשם לצפייה בווידיאו של גיל בנושא "שגיאות קטלניות של מרצים" מצטרף באופן אוטומטי לקבוצה שמקבלת עדכונים ומידע נוסף.

לקבלת העדכונים  (אם עדיין לא נרשמת) - הרשם כעת

הצטרף גם לקבוצת פייסבוק: ישראלים שרוצים להרצות ב-TED, שמנוהלת על ידי נילי וגיל פרץ

כאמור, גיל ונילי פרץ שולחים ללקוחות שלהם מידע על ההזדמנויות להרצות ב-TED בעולם, עורכים וובינרים בחינם לקהל שרוצה לפתח את המיומנויות שלו בהעברת מסרים, ובתחומים מרתקים נוספים, וכמובן מידע על הסמינרים ועל תוכניות דיגיטליות שמאפשרות לך לקצר את הדרך להצלחה, ולהימנע מביצוע שגיאות יקרות.

 

אתם מוזמנים להצטרף כאן, ולקבל כבר בימים הקרובים מידע נוסף.

SUCCESS AdobeStock_134269953.jpeg

הבהרה, שמירה על פרטיות, ויצירת קשר ישיר אלינו

הכתבה כוללת תוכן שיווקי. אנחנו לא מאמינים בתוכניות שמציעות הצעות בסגנון "תצליח במהירות" בעזרת מטה קסמים. להיפך, אם אתה מצפה לתוצאות ללא השקעת עבודה מצידך, התמדה ומיקוד, איננו ממליצים לרכוש שום שירות. התוצאות שאפשר להשיג בעזרת הסמינרים והתוכניות הדיגיטליות שלנו תלויות בגורמים שונים, וכל אדם משיג תוצאות שונות. עם הצטרפותך לרשימה שלנו, אנחנו שומרים את שימך ואת האימייל שלך במערכת רב-מסר, ולא מעבירים אותם לשום גורם אחר. בכל רגע ניתן להסיר את שימך על ידי לחיצה על כפתור בתחתית כל אימייל שתקבל מאיתנו, או בשליחת אימייל עם בקשה להסרת פרטיך אל gil@businesstraining.co.il, בצירוף שורת כותרת למייל שלך: בקשה להסרת שמי מהרשימה. לתשומת הלב, אם רכשת מאיתנו מוצר הכולל מידע שאנחנו שולחים באימיילים, הבקשה להפסקת קבלת אימיילים מאיתנו תגרום גם להפסקת קבלת המידע, אפילו אם שילמת עליו.

ניתן ליצור איתנו קשר ישיר גם כאן:

gil@businesstraining.co.il

contact us

Privacy

bottom of page